Google gibi getir uygulaması uzun zamandır Google tarfından devre dışı bırakılmıştı. Son zamanlar da artan şikayetler ve indexlenme sorunlarini da değerlendiren Google bu özelliği yeniden aktif etti.

Google gibi getir ne zaman aktif olacak diye özellikle Seo Optimizasyon işi uğraşan kişiler ve kurumlar beklemedeydi. Anında indexlemeye yarıyor. Google gibi getir aktif mi soruları gündemi uzun zamandır meşgul eden soruların başın da geliyordu. Bugün itibari ile Google gibi getir özelliği aktif oldu.

Google gibi getir ne işe yarıyor?

Google gibi getir özelliği özellikle blog siteleri için işleri kolaylaştıracak bir uygulama. Blog siteleri ve ya Blog yazarlari yazdıkları içeriklerin Google’de hemen gösterime girmesi için yani Google tarfından hemen yayınlanması için uygulanan bir hizmettir. Google gibi getir özelliği içeriklerinizin hemen Google botları tarafindan taranarak index yani Google’ye işlenmesini sağlamaktadır.

Google gibi getir özelliği nasıl çalışıyor?

Anında indexlemeye yarıyor. Google search console giriş yaptıktan sonra ortadaki yukarı boş kutucuğa(textbox’a) indexlemek istediğiniz URL yapıştırın. Ardından Requiest Indexing basıp tamamlanmasını bekleyin. Bundan sonrası Google botlarının işi diyebiliriz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama 0]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Input your search keywords and press "Enter".
Call Now ButtonARA